Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آسیب‌های اجتماعی راه نفوذ بیگانگان به بنیان ارزش‌های کشور است

سه شنبه, 28 فروردين 1397 ساعت 19:54 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت: پروژه آسیب‌های اجتماعی نقشه راه نفوذ بیگانگان به بنیان ارزش‌های انقلابی کشور است.

 

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی آسیب نیوز، مصطفی راستینه ظهر امروز در جلسه‌ با فرمانده کل ارتش اظهار کرد: در حالی که آسیب‌های اجتماعی در حال گسترش و تعمیق در سطح جامعه است و غرب برای تضعیف کشور با برنامه و منسجم در این  راستا عمل می‌کند، متأسفانه برنامه مدونی برای مهار و پیشگیری در این حوزه در داخل کشور طراحی نشده است.

وی بیان کرد: دشمن با گسترش دامنه آسیب‌های اجتماعی به دنبال نفوذ مؤثر در بدنه جامعه و آلوده کردن نوجوانان و جوانان کشور است تا جامعه اسلامی ما را از درون تهی کند.

رئیس بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: برای مقابله با نقشه راه نفوذ دشمن همه دستگاه‌ها، نهادها و ارگان‌های انقلابی باید ورود مؤثر و تأثیرگذار داشته باشند تا پروژه ورود دشمن در حوزه آسیب‌های اجتماعی مهار و کنترل شود.

وی با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی در‌حال گسترش و تعمیق در سطح جامعه است، خاطرنشان کرد: اگر فکر اساسی و برنامه مشخصی برای مبارزه، مهار و کنترل  آسیب‌های اجتماعی در کشور برداشته نشود خسارت وارده ناشی از آن، از زلزله 10 ریشتری فراتر خواهد رفت.

راستینه گفت: ضعف مدیریت و عدم آگاهی و توجه به مقاوم‌سازی خانواده‌ها و جوانان، کشور را در حوزه آسیب های اجتماعی با یک مشکل اساسی که همان اعتیاد است روبه روکرده است که برای این مهم باید برنامه‌ریزی درستی انجام شود.

وی پایین‌آمدن سن اعتیاد را در کشور مورد تأکید قرار داد و اضافه کرد: زمانی باور غلط بر این بود که جوانان با رفتن به خدمت سربازی و به واسطه جدا‌شدن از خانواده به اعتیاد روی می‌آورند در‌حالی‌که عدم برنامه‌ریزی و آموزش مهارت‌ها در سطوح پایین منجر به بروز این معضل شده است.

رئیس بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی یادآور شد: با پایین‌آمدن سن اعتیاد دیگر نمی‌توان ادعا کرد جوانان در خدمت سربازی به اعتیاد روی می‌آورند بلکه عدم مدیریت صحیح و کنترل مراکز بحران در سطوح آموزشی نیازمند به بازنگری جدی و اساسی هستند.

وی گفت: نیروی سالم مدافع خوبی برای کشور خواهد بود و مادامی که توان جسمی و ذهنی سرباز ارتقا یابد قطعاً مؤلفه‌های امنیتی افزایش می‌یابند و صلابت لازم در نیروها ایجاد می‌شود.

راستینه تصریح کرد: تلاش می‌شود با همکاری خوب بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با ارتش جمهوری اسلامی سطح تخصصی نیروهای مدرس این نهاد در راستای آسیب‌های اجتماعی ارتقا یابد به گونه‌ای که جوان سرباز سالم به دامان خانواده خود بازگردد و افتخاری برای میهن و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

*آموزش 10 هزار مربی ارتش در حوزه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

در این دیدار همچنین امیر سید جعفر عقلمند جانشین معاون بازرسی آجا هم بیان کرد:  تاکنون با همکاری بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دو دوره تربیت مدرس انجام شده که رضایت‌مندی کامل فرماندهان و حاضرین در این دوره‌ها را در‌پی داشته است.

وی در پایان متذکر شد: تا افق سال 1400 و بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده با بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در نظر است تعداد 10 هزار نیرو از مربیان ارتش آموزش تخصصی در حوزه آسیب‌ها را ببینند و حداقل 30 درصد از این آمار به‌عنوان مدرس معرفی شوند.

انتهای پیام/

 

خواندن 275 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...