Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

هیچ درخواستی از مجلس برای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران نداشتم

سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 19:50 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون هیچ درخواستی تحت عنوان تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از مجلس نداشته‌ام.

 منبع:باشگاه خبر نگاران جوان محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، در خصوص جزئیات جلسه امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نطق پیش از دستور در خصوص استفاده بیش از حد از ظروف پلاستیکی و لزوم بازیافت مواد پلاستیکی بود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه چند طرح یک فوریتی داشتیم که یک فوریت آن‌ها تصویب شد، گفت: این منابع مربوط به ساختار و شرح وظایف و اختیار شورای معماری مناطق شهرداری تهران بود و طرح یک فوریت بعدی در خصوص تضارب اختیارات و آرا در شهرداری بود که علاوه بر بحث تداخل اختیارات که می‌تواند موجب فساد شود، بحث دیگری نظیر استفاده از اقوام در پست‌های سازمان در شهرداری تهران مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در پایان شورا بحث مربوط به خدمات بهشت زهرا(س) مورد بررسی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: در نهایت لایحه مربوط به خدمات بهشت زهرا(س) تصویب شد و جلسه با این لایحه به پایان رسید.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوالی در خصوص قیمت قبور بهشت زهرا(س) گفت: سالانه حدود 50 هزار فوت در شهر تهران اتفاق می‌افتد که در سازمان بهشت زهرا(س)  ثبت می‌شود و 35 هزار مورد از این متوفی‌ها در بهشت زهرا(س) ماندگار می‌شوند و باقی آن‌ها به شهرهای دیگر منتقل می‌شوند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه از این 35 هزار مورد، 22 هزار مورد با نرخ بسیار پایین و حتی رایگان دفن می‌شوند، گفت:12 هزار مورد باقی مانده نیز با اخذ هزینه دفن می‌شوند و شهرداری مراقبت است که از این جهت به مردم فشاری وارد نشود.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حداکثر قیمت‌های قبور در سازمان بهشت زهرا(س) چه میزان است؟، گفت: چون برای دفن ابوی پولی پرداخت نکردیم، قیمت‌ها در دستم نیست، لذا اطلاعات من در این مورد کافی نیست.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اطلاعیه بنیاد تعاون در خصوص بدهکاری به شهرداری تهران گفت: لازم نیست من در این مورد ورود کنم، چون اعداد و ارقام حسابرسی و نسبت به آن‌ها رسیدگی می‌شود و شهرداری تهران مدعی طلب از یکی از ارگان‌های وابسته به این تشکیلات است که گزارش را به ما داده و آن‌ها مدعی هستند که چنین چیزی نیست و امیدواریم با پیگیری افشانی شهردار تهران این موضوع به سرانجام رسد.

وی افزود: ما گزارشی از سازمان بازرسی کل کشور داریم که یکی از شرکت های وابسته را بدهکار فرض کرده که دقیقا شرکت مبین در گزارش مالی شهرداری تهران هم این را تایید کرده است و لازم است که بنیاد تعاون و شهرداری تهران با هم بنشینند و بررسی های لازم را انجام دهند تا به نتیجه برسند.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا استمرار تغییر ساعات کاری کمکی به کاهش ترافیک می‌کند؟، گفت: این مسئله مربوط به شورای عالی ترافیک است و باید آنجا بحث شود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تصمیم مجلس شورای اسلامی برای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران گفت: من در این خصوص اطلاعی ندارم و هیچ درخواستی هم تحت این عنوان از مجلس نکرده‌ام.

هاشمی رفسنجانی در خصوص جابجایی مدیران شهرداری گفت: در این خصوص باید به کارآمدی و شایستگی افراد توجه کنیم و مسائل جناحی در آن جایگاهی ندارد.

منبع:باشگاه خبر نگاران جوان

انتهای پیام/

 

 

خواندن 121 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...