Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

اپلیکیشنی ایرانی که برای ورود یک میلیون تومان هزینه دارد!

دوشنبه, 25 دی 1396 ساعت 10:39 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

یک آسیب‌شناس و متخصص علوم رفتاری با اشاره به فعالیت‌ اپلیکیشن جدید «لوکسا» معتقد است که هدف این نرم‌افزار ایجاد اختلاف طبقاتی میان اقشار جامعه و ترویج سبک زندگی تجملاتی در کشور است.

تهران – خبرنگار آسیب نیوز : پس از موجی که صفحه «بچه پولدارها» در شبکه‌های مجازی به راه انداخت، بار دیگر نوبت به طراحی نرم‌افزاری ویژه برای قشر ثروتمند و مرفه جامعه رسیده است. نام این شبکه اجتماعی «لوکسا پلاس» است و اپلیکیشنی برای قشر مرفه است که می‌خواهد ضمن ایجاد ارتباط بین این افراد خدمات VIP خاص خود را به آنان ارائه کند و محفلی خصوصی برای میلیونرها باشد.

 

یکی از تفاوت‌هایی که این شبکه اجتماعی دارد، پرداخت رقم چشمگیری برای عضویت در این نرم افزار است و افرادی که می‌خواهند از خدمات این شبکه اجتماعی استفاده کنند، باید یک میلیون و هفتاد هزار تومان هزینه ثبت‌نام بدهند.

هر چند هنوز اطلاعات زیادی از این شبکه اجتماعی در دست نیست اما محدودیت‌هایی که برای این نرم‌افزار در نظر گرفته شده قابل توجه است. افراد در «لوکسا پلاس» فقط می‌توانند هر 24 ساعت یک بار پست ارسال کنند و راه برداشتن این محدودیت هم این است که افراد پولدار بیشتری به اپلیکیشن دعوت شوند که به ازای دعوت هر نفر، یک ساعت از محدودیت زمانی پست‌ها کم می‌شود.

اعضای میلیونر این شبکه اجتماعی جدول رده بندی مخصوص به خود را هم دارند. کاربرانی که بیشترین لایک را دریافت کرده و افراد بیشتری را به اپلیکیشن دعوت کرده‌اند دارای موقعیت بالاتری در جدول هستند.

در واقع باید گفت، این اپلیکیشن هیچ قابلیت خاصی به مخاطبان خود نمی‌دهد و تنها هدفی که دنبال می‌کند نمایشگاه اختلاف طبقاتی میان اقشار جامعه و ترویج سبک زندگی تجملاتی در کشور است.

مجید ابهری آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری درباره آسیب‌های اجتماعی ناشی از فعالیت این شبکه‌های مجازی به پانا گفت: بعضی از افراد نوکیسه و تازه به دوران رسیده، فضای مجازی را عرصه‌ای برای تاخت و تاز خود قرار داده‌اند و تلاش گسترده‌ای در جهت اثرگذاری بر روی سبک زندگی و روش اندیشیدن جوانان می‌کنند. به عنوان مثال با ایجاد اپلیکیشن‌هایی همچون «لوکسا» که برای ورود به آن باید ورودی پرداخت کرد و محدودیت‌هایی برای عضویت دارد که این نمایشی برای ترویج اشرافی‌گری و زندگی تجملاتی و خودنمایی در کشور است .

ابهری افزود: دنبال کننده‌های شبکه‌هایی همچون «لوکسا» با گذاشتن عکس‌های لوازم و اقلام مصرفی خود از جمله خودرو، ساعت‌های مارک، کفش و گوشی تلفن همراه سعی می‌کنند فالوورها و لایک بیشتری دریافت کنند که شاهدیم برخی از فرزندان خانواده‌های پولدار که دغدغه‌ای جز نمایش خود و ملزوماتشان ندارند، در این فضا به جنگ با ساده‌زیستی رفته‌اند و تلاش گسترده‌ای در زمینه رقابت‌های ناسالم ایجاد کرده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین بسیاری از افرادی که از این شبکه‌ها پیروی می‌کنند، اسب، سگ و گربه خود را با اعلام قیمت در معرض تماشا قرار می دهند و خدماتی نیز مانند معرفی ماساژور در منزل و آرایشگر برای خود و حیواناتشان درخواست می‌کنند. باید گفت وجود چنین شبکه‌هایی اعلام خطری برای خانواده‌ها و مسئولان فرهنگی کشور است که باید هر چه سریعترنسبت به آسیب شناسی و راه‌هکارهای برون‌رفت از این بحران اقدام کنند.

این آسیب‌شناس و متخصص علوم رفتاری درباره برخورد با شبکه‌هایی همچون «لوکسا» نیز گفت: فیلتر یکی از اقدامات کوتاه مدت برای برخورد با این نرم افزارهای پواداری است که البته چندان هم موثر نیست زیرا فیلترشکن‌های رایگان و قدرتمند به وفور در اختیار افراد قرار می‌گیرد و به‌راحتی می‌توانند وارد این شبکه‌ها شوند. بهترین روش مقابله ایجاد شبکه‌های رقیب برای سرگرمی جوانان در فضای مجازی و آموزش و توضیح اهداف اینگونه شبکه‌هاست.

اتمام پیام/

 

خواندن 643 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...